Su Deposu Temizliği Yalıtımı ve Havuz Yalıtımı

su deposu su kaçırıyor veya beton su deposu çatlak tamiri yapılması gerekiyor ise su deposu iç izolasyonu yani su deposu izolasyon hizmetlerini Dezenfeksiyon İstanbul dan profesyonel olarak alabilirsiniz.

Su Deposu Temizliği Yalıtımı ve Havuz Yalıtımı

Su Depolarının Temizliği ve Yüzme Havuzlarının İzolasyonu Nasıl Olur?

Su deposu temizliğinde olduğu gibi yüzme havuzlarında da kullanılan sular uzun işlemlerden geçirilerek arıtılmaktadır. Bu süreç fazlası ile maliyetli bir sürecin sonucunda yüzme havuzları temizliği ve izolasyonu yapılmış bir şekilde kullanıma hazır hale getirilmektedir. Havuzlarda yaşanan su kaçakları sonucunda kaybedilen su hem mevcut yapıya çok fazla zarar vermektedir ve hem de kullanıcılar için çok ciddi bir maliyet unsuru oluşturmaktadır.
su deposu su kaçırıyor veya beton su deposu çatlak tamiri yapılması gerekiyor ise su deposu iç izolasyonu yani su deposu izolasyon hizmetlerini Dezenfeksiyon İstanbul dan profesyonel olarak alabilirsiniz.
Ayrıca belirtmekte fayda var, içme sularının bulunduğu su depolarında kullanılacak olan su yalıtımı ürünlerinin belirli hijyen kriterlerine uygun olması gerekmektedir ki bu işlem sağlığımız açısından da fazlası ile önem taşımaktadır ve kullanılan ürünün içme suyunun uygunluk özellikleri belgelenmesi gerekmektedir. Arıtma tesislerinde bulunan arıtma depolarında ve arıtma havuzlarında kullanılan su yalıtım ürünleri mutlaka ama mutlaka yüksek asit direncine ve yüksek kimyasal direncine sahip olması gerekmektedir. 

Betonarme Havuz Yalıtım

Betonarme su depolarının su kaçırmaya karşı içten yalıtımı ve beton su deposu çatlak tamiri

Beton su deposu çatlak tamiri ve betonarme su depolarının yalıtılması işleminde dikkat edilecek önemli olan nokta yalıtım malzemesinin içme suyuna kesinlikle zarar vermeyecek özelliklere sahip olması gerekmektedir ve mevcut su basıncına karşı çok daha dayanıklı olması gerekmektedir. Duruma bu açıdan bakıldığında su yalıtım malzemeleri veyahut solvent ile inceltilen yalıtım malzemelerin kullanılması su depoları olarak kullanılan mekanların yalıtma işleminde kesinlikle tavsiye edilmemektedir.
Havuz su yalıtımı hizmeti, havuz yalıtım membranı uygulaması işlemleri yanında su deposu sürme izolasyon ve havuz izolasyonu nedir gibi sorulanın cevaplarını bizden alabilirsiniz.
Betonarme su depoları mekanlarında su yalıtımı yaparken üç farklı ürün tipi tercih edilebilmektedir. Bu ürünler çimento ve akrilik, poliüretan ve MS Polimer esaslı ürünlerdir. Bu şekilde hangi tipte ürünlerle su yalıtımı yapılırsa yapılsın öncesinde yüzey temizliği ve hazırlığına çok çok dikkat edilmelidir ki uygulama yüzeyi tamamiyle iyice dezenfekte edilip temizlenmesi ve gevşek parçaların kazınması ile birlite yüzey temiz, tozsuz ve yağsız bir hale getirilmelidir. Burada önemli olan husus betonun zayıf kısımlarının tamir edilmesidir. Yüzey bu işlemlerle düzgün ve sağlam hale getirilmelidir. Binadaki statik çatlaklar ise AQUALATEX'li sıva veya REPAİRGROUT EXPAN Yüksek Mukavemetli Rötresiz Grout Harcı ile tamir edilmelidir. Dinamik (hareketli) çatlaklar ve boru geçişlerinde FİXA'nın uygun MS, Hibrid ve Poliüretan Mastikleri ile tamir edilmelidir. 

Betonarme Havuz Yalıtım


Çimento ve Akrilik esaslı ürünler ile yalıtım işlemi

Bu işlemde AQUACEMENT 2K 207 veya AQUACEMENT 2K 251 arasına tercihen file konularak tamiratı yapılmış yüzeye iki kat uygulanır ve her iki kat arasında 20°C de bir 5 veya 6 saat beklenmelidir. Bu süre 24 saati kesinlikle aşmamalıdır. Uygulanacak olan katlar birbirine dik gelecek şekilde sürülmelidir ve uygulanacak ikinci kat işlemi birinci kat henüz tam olarak kurumadan uygulanması gerekmektedir. Eğer burada birinci kat kurumuş ise ikinci kat sürülmeden yüzey tekrar hafifçe nemlendirilmelidir.Seramik uygulamaları üç gün sonra yapılmalıdır ve seramik aralarına da FLEX veyahut REPOX 200 özelliği olan derz dolguların uygulanması tercih edilmelidir. İşlemler bittikten tam 7 gün sonra su deposuna veya havuza su doldurulabilir. 


MS / Hibrid Polimer esaslı ürünler ile yalıtım

POLAN A Poliüretan Zemin Astarı veya POLYMERA 100A Astarı ile astarlanmış olan yatay ve düşey yüzeyler için orta viskoziteli POLYMERA MS - MS Polimer Esaslı Likit Membran ve yatay yüzeyler için ise düşük viskoziteli POLYMERA MS FLUID - MS Polimer Esaslı Akışkan Likit Membran iki kat olarak uygulanır.Şeffaf yalıtım için AQUAMER HB INVISIBLE Hibrid Polimer Esaslı Şeffaf Kaplama ve Su Yalıtım Malzemesi tercih edilebilir. 


Poliüretan esaslı ürünler ile yalıtım

Poliüretan esaslı ürünler ile yalıtım işlemi özellikle metal su depoları yalıtımları için tavsiye edilir. Poliüretan esaslı ürünlerin uygulanmasında yüzey üzerine POLAN 620 Poliüretan Esaslı Çift Bileşenli Su Yalıtım Malzemesi iki kat şekilde uygulanır. İç mekanlardaki işlemlerden sonra üzerine seramik kaplamaya gerek yoktur. Dış mekanlarda UV ışınlarından korunmalıdır.